Az Erőműi Nyugdíjas Klub minden hónap második hétfő délutánján, a 32-es épület klubhelyiségében, a Lőrinci Őszirózsa Nyugdíjas Klub minden hónap második kedd délutánján könyvtárunk olvasótermében tartja összejöveteleit. A Selypi Nyugdíjas Klub tagjai a Művelődési Házban találkoznak, minden hónap 2.szerda délutánján.

A nyugdíjasok szívesen vesznek részt az intézmény által szervezett programokon és kirándulásokon, akár segítenek is. Az intézmény látogatói pedig örömmel csatlakoznak a klubok által szervezett színházlátogatásokhoz, kirándulásokhoz.

A nyugdíjas jógaklub hétfő és szerda délutánonként, az egészségmegőrző tornacsoport hétfő és péntek délutánonként tartja foglalkozásait a kézikönyvtári teremben.