Lőrinci Őszirózsa Nyugdíjas Klub 2006 júliusa óta könyvtárunk olvasótermében tartja összejöveteleit minden hónap 2. keddjének délutánján. A Selypi Nyugdíjas Klub tagjai a Művelődési Házban találkoznak, minden hónap 2.szerda délutánján.

A nyugdíjasok szívesen vesznek részt az intézmény által szervezett programokon és kirándulásokon, akár segítenek is. Az intézmény látogatói pedig örömmel csatlakoznak a klubok által szervezett színházlátogatásokhoz, kirándulásokhoz. Az intézmény - civil szervezet együttműködés ez esetben is működőképes, előnyös.

A nyugdíjas jógaklub hétfő és szerda délutánonként, az egészségmegőrző tornacsoport hétfő és péntek délutánonként, a pilates tornacsoport szerdánként tartja foglalkozásait a kézikönyvtári teremben.